• Квітень 21, 2016

Історія ліцею

Державний навчальний заклад  «Професійно технічне училище № 8 м. Кіровоград»   було створено 9 квітня 1973 року.

Починалася історія училища з будівельного  майданчика, який  став одним з найсучасніших навчальних закладів області.  Це було ДПТУ №8, де навчалася молодь після закінчення десятирічки.

Спочатку був збудований гуртожиток, де були і класні кімнати. Там навчалися і жили перші учні, їх було 175. Саме вони разом з майстрами виробничого навчання Житовою Надією Михайлівною, Сечко Василем Федоровичем, Ходоковським Олександром Олександровичем та заслуженим працівником народної освіти України Кожухарем Володимиром Олександровичем почали створювати матеріально-технічну базу училища, а саме: будували майстерні, гаражі, актовий та спортивний зали, їдальню, спортивні майданчики.

5555555555

Першим директором був Кирилов Олександр Петрович. Це була людина не тільки красива, але й чесна, мужня, справедлива, вимоглива до себе. Олександр Петрович не тільки контролював усі будівельні роботи, але й заряджав усіх своєю енергією, ентузіазмом, духовною силою. Таким він і залишився в пам’яті тих, хто працював з ним.

У 1974-1975 навчальному році всі училища України перейшли на підготовку кваліфікованих робітників з середньою освітою.    Перейшло й      СПТУ № 8 м. Кіровограда. Разом з дипломом муляра, електрогазозварника, маляра-лицювальника, слюсаря-сантехніка випускники тепер одержують атестат зрілості, а це дає змогу продовжувати навчання в ВУЗах.

Протягом 38 років училище готувало кваліфікованих робітників з професій:

1973рік – муляр; маляр; столяр – плотник; машиніст екскаватора;

1974рік – машиніст автокрана; машиніст екскаватора, автогрейдера; столяр-будівельний; мозаїст плиточник; електромонтажник; слюсар-сантехнік; маляр; муляр;

1975 рік – плиточник-лицювальник; електромонтажник; електрогазозварник; слюсар-сантехнік; маляр; столяр-будівельний; штукатур; плиточник; лицювальник; мозаїст; муляр; монтажник залізобетонних конструкцій; машиніст автокрана; машиніст екскаватора одноковшового;

1977 рік – до переліку вищевказаних професій  додалася

професія: машиніст бульдозера, грейдера;

1986 рік – електромеханік фреонових холодильних установок;

1987-1996 рік – повар; обвальщик і жиловщик м’яса; художник-оформлювач;

1990 рік – оператор-штамповщик, забійник скота; в’язальщик ковбас;

1991-2000 р.р. – майстер сільського будівництва.

4444444

Згодом навчальний заклад  змінив назву на ПТУ №8.  А з 2014 року  училище має назву ДНЗ «ПТУ №8 м. Кіровоград»

Наше училище  пережило багато змін    та  випробувань.  Життя вносило свої  корективи.  За час існування училища змінювалися директори: Кирилов Олександр Петрович, Замковий Анатолій Макарович, Мірошниченко Валентин Іванович, Лисенко Олег Іванович. Кожен з них залишив   свій слід в історії училища.

Наше училище одне з небагатьох в області, яке готувало спеціалістів не тільки для України, а й для інших країн, зокрема для Афганістану. Юнаки з цієї країни приїхали до нас, щоб стати спеціалістами з будівельних  професій. Заступником директора з виховної роботи у афганських учнів був призначений Дузь Сергій Дмитрович. Багато уваги,  зусиль, терпіння, педагогічної майстерності, було  приділено цим учням.

666666666

         На разі   навчальний заклад  очолює Шаманський Володимир Петрович. Йому  добре відомі проблеми, які виникають в роботі колективу. Адже, він більше тридцяти років працює в навчальному закладі і пройшов  шлях від майстра виробничого навчання до директора.

Педагогічний колектив допомагає учням набувати європейські знання, це ґрунтується на впровадженні інноваційних технологій, але при цьому не втрачаємо національних традицій.                                                                                                                                                                                                                     Наше професійне кредо – через традиційну українську  сумлінну і якісну працю – створювати суспільні блага для добра народу та держави.