• Квітень 21, 2016

Спеціальності

  Яким буде твій завтрашній день, майбутнє, доля? Право у розв’язанні цих питань надано нам самим. Конституція України гарантує кожному громадянину право працювати згідно покликання, здібностей, професійній підготовці. Ця гарантія в той же час являється і великим обов’язком – підготувати себе до відповідального вибору професії. Від правильного вибору професії залежить на тільки майбутнє молодої людини, її самостійне життя, але й життя оточуючих людей, держави. Від перших успіхів або розчарувань залежить формування характеру молодої людини, її доля.

     Педагогічний колектив училища зацікавлений в тому, щоб молодь мала освіту, щоб кожен юнак чи дівчина стали хорошими спеціалістами. Випадково вибрана професія це не тільки розчарування для молодої людини, але й даремно витрачені кошти державою. Аксіомою є той факт, що люди стають майстром своє справи тільки тоді, коли вони люблять свою професію, а тоді коли праця приносить їй задоволення і радість.

2bbbb (2)

Лицювальник плиточник

Код 7132

– Загальна характеристика професії:i

– Професійні знання та вміння.

– Сфера професійного використання.

– Умови навчання.

– Перспективи працевлаштування.

Загальна характеристика професії

Професія лицювальника – плиточника відноситься до комплексу професій оздоблювальних робіт, що виконуються з метою підвищення довговічності будинків (споруд), надання їм естетичного вигляду. У процесі роботи лицювальник-плиточник застосовує різні механізми та інструменти: мозаїчно шліфувальні машини, розчиномішалки, трамбівки, катки, скрабки, кельми, шпателі, рівні тощо.

Плиточник знає види та основні властивості матеріалів, які застосовуються, склад розчинів, мастик, способи та технології їх приготування та застосування, способи розбивки, провішування, промаячування горизонтальної, вертикальної і криволінійної поверхонь, норми і правила проведення та приймання оздоблювальних робіт.

Плиточник проводить штукатурні роботи, робить покриття та лицювання стін прямими і фасонними плитками, робить ремонт та заміну плиток, виконує оздоблювальні роботи згідно з запланованим малюнком.

Будівельні організації України, домобудівні комбінати, ремонтні та експлуатаційні управління міст і сіл відчувають постійну потребу в фахівцях цієї професії. Вірогідність працевлаштування лицювальника-плиточника після навчання є високою.

Професійні знання та вміння

Повинен знати:

види основних матеріалів, що застосовуються для облицьовування плиткою;

правила приготування розчину вручну;

властивості соляної кислоти та допустимо міцність розчину;

способи встановлення та кріплення плиток;

вимоги до якості лицювання;

прийоми роботи з рівнем.

Повинен уміти:

– виконувати прості роботи під час лицювання керамічними, скляними, азбестоцементними

та     іншими плитками.

Сфера професійного використання.

Виконання будівельних і монтажних робіт під час нового будівництва, розширення, реконструкції, переобладнанні, реставрації та ремонту будівель і споруд.

Умови навчання

Кабінети: спецтехнології будівельних професій, охорони праці, основ економіки та підприємницької діяльності

Майстерні: штукатурних робіт, лицювально-плиточних робіт, малярних робіт.

Малярmalyar1

   Професія маляр розповсюджена в містах і селах, має високе суспільно-економічне значення. Будівельні і монтажні організації України, домобудівні комбінати, ремонтні та експлуатаційні управління відчувають постійно потребу в кадрах спеціалістів цієї професії. Саме від маляра   залежить, чи будуть наші міста і села гарними, яскравими

6767676

Монтажник гіпсокартонних конструкцій

1

ХАРАКТЕР РОБОТИ

Гіпсокартон – це будівельний матеріал, який дозволяє швидко втілити найсміливіші  фантазії архітекторів та дизайнерів. Простий для монтажу, він з легкістю сприяє нестандартним рішенням щодо функціонального дизайну. Вироби з гіпсокартонних листів можуть бути різноманітні, починаючи від багатофункціональних перегородок та стелажів для офісних приміщень та завершуючи цілими підвісними системами для палаців урочистих подій.

Головна перевага гісокартону полягає втому, що він абсолютно не обмежує політ дизайнерської фантазії –   створюючи складні форми в інтер’єрі — гнуті стіни і стелі, колони і пілони, кyпoла, об’ємні бордюри даючи багатоваріантність інтер’єрів і високу архітектурну виразність приміщень.

Представник цієї професії повинен:
• виконувати роботи з монтажу і ремонту гіпсокартонних конструкцій;
• знати основні види матеріалів і виробів для збору гіпсокартонних конструкцій;
• знати типи гіпсокартонної продукції, правила її пакування, транспортування та зберігання;
• знати способи шпаклівки швів, поверхонь, призначених для облицювання

УМОВИ РОБОТИ

 Ця професія різноманітна та творча.

Професійна діяльність монтажника гіпсокартонних конструкцій  відноситься до фізичної праці середнього навантаження і напруженості. Робота, як правило однозмінна і проводиться вдень. При великих обсягах робіт монтажники гіпсокартонних конструкцій  можуть працювати у дві, а іноді у три зміни.

Роботи виконуються в різних кліматичних зонах, працюють  у  приміщенні, на висоті, використовуючи ручний та електрифікований інструмент

ПЕРСПЕКТИВИ

 Якщо ви за покликанням творча людина і постійно знаходитесь у пошуку, здобувши професію монтажник гіпсокартонних конструкцій, ви навчитесь: створювати найвишуканіший інтер’єр будь-якого приміщення, змонтовувати віконну чи дверну арку, виконувати монтаж вишуканого дизайну підвісної стелі, облаштовувати стінні вітражі, виготовляти найрізноманітніші перегородки стін. Професія користується найбільшим попитом на ринку праці.

СПОРІДНЕНІ ПРОФЕСІЇ

Близькими монтажнику гіпсокартонних конструкцій є багато будівельних професій, а саме: маляр, лицювальник-плиточник, оздоблювач, електрик, штукатур, дизайнер.

 

Столяр будівельний

3

Дивовижна професія столяр! А чи доводилося вам спостерігати за їх роботою? Це таки справжнє диво! Адже на ваших очах дерево оживає, набирає потрібної форми, готове служити людям довго і надійно.  Столяр є одна з найбільш поширених професій. Потреба у столярах на ринку праці постійна; це одна з небагатьох робітничих професій, яку постійно потребують підприємства України. Вони можуть працювати як на великому будівництві, так і в будівельних бригадах, на меблевих фабриках та на маленьких приватних меблевих підприємствах, сімейних підприємствах.

Обробка деревини – одне з найстаровинніших ремесел, яке опанувала людина. Завдяки своїм чудовим властивостям дерево і зараз залишається досить цінним та широко вживаним будівельним матеріалом. Столярне ремесло серед інших завжди було надзвичайно важливим.

Результатом роботи столяра є виготовлення, складання та встановлення виробів з деревини: віконних рам, сходових огороджень, меблів, дверей, корпусів легких суден, музичних інструментів та інших предметів домашнього вжитку.

Пиломатеріали під час столярних робіт підлягають основним видам обробки: пилянню, свердлінню,  струганню, довбанню тощо.

Для покращення зовнішнього вигляду та якості лицьових поверхонь виробів   столяр застосовує матеріали для оздоблення, прогресивні монтажні засоби, різноманітні фарби, лаки, клеї.

У наш час більшість столярних виробів виготовляється в заводських умовах за допомогою деревообробних верстатів. Праця столяра значно полегшилася завдяки використанню механізованого та електрифікованого інструменту. Але і зараз під час виконання столярних робіт використовуються такі інструменти, як долото, напилки, викрутки, стамески, кліщі, рубанки, свердла, рулетка, рівень, циркуль  тощо.

Учні, які мають схильність до ручної праці, моделювання і конструювання, полюбляють працювати з деревом, професія столяра стає справою їхнього життя. Професія потребує чіткої координації рухів рук, доброго окоміру, обережності, акуратності під час виконання роботи.

Столяр будівельний повинен вміти:

  • виконувати столярні роботи;
  • обробляти деревину електроінструментом і вручну;
  • виготовляти і встановлювати прості столярні вироби.

Столяр будівельний повинен знати:

  • основні властивості деревини;
  • способи приготування столярного клею;
  • основні породи та дефекти деревини;
  • правила поводження з електроінструментами;
  • способи виготовлення з’єднань і збирання елементів столярних виробів;
  • способи забивання окремих місць деревини.

Для оволодіння професією столяра будівельного потрібні   знання з хімії, фізики, математики, креслення, та застосовувати ці знання на виробничих занять. Професія вимагає доброго здоров’я і фізичного розвитку. До роботи допускаються фізично здорові люди з нормальним зором і слухом. Від спеціаліста вимагається сенсомоторна координація, точність рухів, охайність, увага, раціоналізм, добрий окомір, розвинена тактильна чутливість, розвинена фантазія, художній смак, творча і художня активність.

Електрогазозварник

77

Спосіб нагріваня металу полумʹям горючої газової суміші відомий з кінця ХІХ ст. Газове зварювання використовують при ремонті литих виробів із чавуна і кольорових металів, при сантехнічних роботах, різанні, наплавленні, при паяні, зварюванні металів.
Характер роботи: Електрогазозварник виконує роботи по з’єднанню елементів металоконструкцій, трубопроводів, деталей машин і механізмів, ремонтні роботи використовуючи при цьому різноманітне обладнання для зварювання. Працює зварювальник як в приміщенні так і на відкритому просторі, при відповідних допусках може виконувати роботи на великій висоті, в шахтах та під водою.
Умови роботи: завжди працює в спецодязі використовуючи засоби індивідуального захисту для обличчя і інших ділянок тіла.
Індивідуально – психологічні особливості: працівник повинен володіти доброю зоровою пам’яттю, просторовою уявою і технічним мисленням, креативним підходом до роботи.
Медичні обмеження: не дозволяеться працювати людям зі слабким зором, захворюваннями дихальних органів, серцево-судинними та нервовими розладами.
Перспективи завжди це шановані високо оплачувані спеціалісти в яких завжди існує можливість для карьерного і особистого росту, як на підприємстві так і поза ним.
Освітня підготовка: можливість для подальшого навчання у вищих навчальних закладах області та держави.

Електрозварник

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Зварювання є одним із основних технологічних процесів виготовлення та ремонту виробів у різних  галузях промисловості , будівництва й транспорту. Без зварювання неможливе виробництво автомобілів, кораблів, літаків, мостів, турбін.

Характер роботи: Електрозварник виконує  роботи по з’єднанню елементів метало-конструкцій, трубопроводів, деталей машин і механізмів, ремонтні роботи  використо-вуючи при цьому різноманітне обладнання  для зварювання. Працює зварювальник як в приміщенні так і на відкритому просторі,при відповідних допусках може працювати на великій висоті, в шахтах та під водою.

Умови роботи: Завжди працює в  спеціальному робочому одязі використовуючи засоби індивідуального захисту для обличчя і інших ділянок тіла.

Індивідуально – психологічні особливості: працівник повинен володіти доброю зоровою пам’яттю, просторовою уявою і технічним мисленням, креативним підходом.

Медичні обмеження Професія має свої медичні обмеження: не дозволяеться працювати людям зі слабким зором, захворюваннями дихальних органів, серцево-судинними та нервовими розладами.

Перспективи немає такої організації чи установи де не працює зварювальник.  Завжди це шановані високо оплачувані спеціалісти в яких завжди існує можливість для карьерного й особистого росту.

Освітня підготовка можливість для поодальшого навчання у ВНЗ.

Муляр

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З муляра практично починається будинок він виконує роботи, що пов’язані з муруванням стін, перегородок, кутів, простінків і стовпів з різних видів цегли, а також природного та декоративного каменю. Виконує бутове та бутобетоне мурування.

Характер роботи: завжди працює в  спеціальному робочому одязі викорис-товуючи засоби індивідуального захисту .

Умови роботи:  працює як в приміщенні так і на відкритому просторі, на висоті, в різних складних умовах.

Ринок праці: муляр може знайти роботу в сфері будівництва.

Медичні обмеження: не дозволяеться працювати людям зі слабким зором, захворюваннями дихальних органів, сердцево-судинними та нервовими розладами.

Індивідуально – психологічні особливості: професія має підвищені вимоги до фізичного стану працівника: його сили , витривалості, гостроти зору, слуху, вмінню бути сконцентрованим. Також працівник повинен володіти доброю зоровою пам’яттю, просторовою уявою і технічним мисленням вміти читати креслення.

Перспективи: кар’єрний зріст, можливість працювати в різних будівельних установах або створення власного підприємства.

Освітня підготовка; можливе подальше навчання в вищих навчальних закладах (Кіровоградський національний технічний університет, Харківська академія будівництва та архітектури та інші).

Монтажник санітарно-технічних систем33

Професія сантехніка, як і будівельника дуже давня. І зараз професія монтажника санітарно-технічних систем і устаткування дуже потрібна і важлива. Без працівників цієї професії неможливо створити умови для комфортної праці та життя людей.

Характер роботи: монтажники виконують всі роботи пов’язані з прокладанням трубопроводів, встановлення сантехнічних приладів та їх підключення. Всі роботи пов’язані з улаштування тепловодо-постачання, газопостачання, каналізації та вентиляції виконує монтажник санітарно технічних систем.

Умови роботи: робота з електро-інструментом,  роботи проводяться як в приміщенні, так і зовні.

Індивідуально – психологічні особливості: бажаючий навчатися і працювати по цій професії повинен мати просторове уявлення, творче мислення, терплячість, добру пам’ять.

Медичні обмеження: до роботи не допускаются люди зі слабким зором, захворюваннями дихальних органів, сердцево-судинними та нервовими розладами, захворюваннями опорно- рухового аппарату, шкіри.

 Освітня підготовка можливість для подальшого навчання у вищих навчальних закладах.

Перспективи: у працівників цієї професії  завжди багато замовлень на роботу як в робочій так і вільний час, а відповідно і високій заробіток.

 

 

Презентації будівельних спеціальностей учнями нашого навчального закладу 

Мірошніченко Євгеній, група 16

спеціальність: “Монтажник гіпсокартонних конструкцій”

Голубовський Ян, група 8

спеціальність: “Електрогазозварник”

 

Вітюк Олександр, група 9

спеціальність: “Муляр”

 

 

 

Є професії вічні і професія будівельник з їх числа. Будівельники були, є і завжди будуть. Зараз в державі будівельників мільйон. Ні на кого не покладають скільки надії як на них, нікого не люблять так як будівельників. Будівельник початок всього, тому що він збував дім кожного з нас. Ми доручаємо будівельникам спорудити таке житло, й самі не знаємо яке, а будівельники знають, це їх обов’язок. Серед них є архітектори, дизайнери, монтажники, муляри, штукатури, лицювальники, столяри, зварники, сантехніки. Вони скрізь, вони будівельники. Будівельники створюють штучне середовище, яке захищає нас від всяких негараздів природи та надає можливість комфортно жити й працювати і ньому.
Кожному треба навчитися професії, мати спеціальність, щоб забезпечити широкі можливості в отриманні цікавої сучасної професії, в подальшому підвищені кваліфікації і загальноосвітнього рівня. Ці можливості сьогодні розкриває перед юнаками і дівчатами професійно-технічні училище. Для багатьох це стало найбільш коротким шляхом до поклику душі.